Analiza jakościowa energii

Energia elektryczna jest produktem i jak każdy produkt, aby jak najlepiej spełniać swoje zadania, musi mieć wysoką jakość. W zależności od tego, w jaki sposób produkowana jest energia elektryczna, jej jakość może znacznie odbiegać od wymagań konkretnych urządzeń. Wszelkie urządzenia zasilane energią elektryczną wymagają, aby jej parametry zawierały się w określonych przez producenta tolerancji.

Napięcie oraz prąd w sieciach i instalacjach elektrycznych powinny spełniac odpowiednie wymagania odnośnie wartości parametrow jakościowych, aby urządzenia prawidłowo działały i nie były narażone na przedwczesne zużycie, czy nieprzewidziane awarie.

Waszym zdaniem

“Pan Krzysztof to młody ale niezwykle solidny i kompetentny elektryk. Od pierwszego spotkania widać, że w tej współpracy liczy się klient, a przede wszystkim efekt końcowy w postaci profesjonalnie wykonanej instalacji.”

Piotr S.

Objawy energii elektrycznej o złej jakości

O objawach, że coś niepokojącego występuje w sieci elektrycznej, można mówić, kiedy podłączone odbiorniki działają niewłaściwie co do ich przeznaczenia, występują zakłócenia w ich pracy, niestablina moc, a nawet częstsze niż dotychczas awarie. Do takich objawów można zaliczyć:

1

źródła oświetlenia jak żarówki, świetlówki mają problem z uruchomieniem się, pracują niestabilnie, mrugają

2

urządzenia elektroniczne pracują niestabilnie, występują problemy albo niemożność ich uruchomienia

3

podłączone silniki elektryczne pod źródło zasilania mają niską moc i wydają niepokojące dźwięki

4

urządzenia nadmiernie się nagrzewają i występują inne nieprzewidziane anomalie w ich pracy

Te oraz inne objawy mogą oznaczać, że instalacja nie spełnia swoich wymagań dla zasilania danych odbiorników. Jedynym wyjściem jest dokładna analiza energii elektrycznej i podjęcie odpowiednich kroków w celu poprawy jej stanu i zapobieżeniu wystąpienia poważniejszych problemów w obrębie sieci.

Nasze możliwości analizy jakościowej energii elektrycznej

Nasza firma skupia specjalistów, którzy mają doskonałe umiejętności zarówno w teorii, jak i w praktyce. Możemy dokonać przeglądu każdej instalacji elektrycznej pod kątem zachowywania stałych i żądanych parametrów elektrycznych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do analizowania jakości energii elektrycznej oraz umiejętnościami jej poprawy, dzięki czemu podłączone odbiorniki do sieci elektrycznej będą pracować w sposób stabilny i zachowywać wszystkie swoje parametry.

Poprawa jakości energii elektrycznej

Aby moc zastosować środki zaradcze, musimy najpierw dokonać analizy sieci elektryczne przy użyciu zaawansowanych przyrządów. Najczęściej poprawa parametrów jakościowych energii elektrycznej odbywa sie za pomocną zmiany topologi instalacji lub zastosowaniem odpowiednich filtrów. Po szczegółowej analizie jakościowej dobierzemy odpowiednie środki idealnie "skrojone" pod twoje potrzeby.

Kontakt

Masz pytanie?

Zostaw swoje pytanie a my się z Tobą skontaktujemy