Konserwacja i serwis instalacji elektrycznych

Prawidłowa i okresowa konserwacja oraz serwis instalacji elektrycznej pozwala cieszyć się jej bezawaryjnym funkcjonowaniem przez wiele lat. Oczywiście stabilność pracy instalacji elektrycznej w dużej mierze zależy od sposobu jej użytkowania. Częste przeciążanie instalacji, wykorzystywanie niezgodnie z przeznaczeniem może jej w poważnym stopniu zaszkodzić. Nawet jeśli nie dochodzi do przeciążenia, okresowy serwis połączony z konserwacją instalacji jest koniecznością i znacznie wpływa na trwałość instalacji elektrycznej.

Jako profesjonalna firma instalatorska, posiadamy niezbędne uprawnienia do wykonywania powyższych prac serwisowych. Wykonujemy zarówno pomiary elektryczne ochrony przeciwporażeniowej, przeglądy instalacji elektrycznych, przeglądy urządzeń ppoż. czy pomiary oświetleniowe. W przypadku braku aktualnych przeglądów w swojej firmie zachęcamy do kontaktu.

Waszym zdaniem

“Pan Krzysztof wykonał swoją pracę z pełnym profesjonalizmem, poświęceniem i zaangażowaniem. Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej doskonale znającą się na swojej pracy i podchodzi do niej z wielką pasją i rzetelnością”

Adam D.

Oczywiste korzyści fachowego serwisu

Z reguły bardzo dobrym wyjściem jest okresowy przegląd instalacji elektrycznej. Przemysłowe instalacje powinny być w ten sposób serwisowane znacznie częściej, aniżeli domowe. Nie tylko przegląd instalacji dystrybucji prądu elektrycznego ma tutaj tak duże znaczenie. W równej mierze serwis należy się instalacji przeciwpożarowej, czy odgromowej. To właśnie stan techniczny tych gałęzi instalacji elektrycznej odpowiada za jej funkcjonalność i bezawaryjność. Dlatego powierzenie serwisu istniejącej instalacji elektrycznej autoryzowanej firmie umożliwia bezproblemową pracę instalacji oraz wszelkich podłączonych do niej odbiorników prądu. Dzięki temu nie dojdzie do przykrych niespodzianek w postaci kosztownych napraw.

Profesjonalne serwisowanie instalacji elektrycznych

Można zadać sobie pytanie o zasadność serwisowania instalacji elektrycznej, zwłaszcza kiedy pracuje prawidłowo i bezawaryjnie. Może jednak być tak, że z pozoru praca instalacji elektrycznej jest właściwa, jednakże niezauważenie mają miejsce zjawiska dla niej niekorzystne. Najgwałtowniej przebiega ten proces w przemysłowych instalacjach elektrycznych. To w nich najczęściej dochodzi do przeciążeń, zwarć i przepięć. Zjawiska te mają negatywny wpływ na stan techniczny instalacji elektrycznej i bezpieczeństwa jej dalszego użytkowania. Dlatego wymaga ona regularnego przeglądu technicznego.

Nie inaczej wygląda to w prywatnych instalacjach domowych. Tylko odpowiednio wykwalifikowane osoby mają wiedzę i umiejętności, aby móc instalację elektryczną właściwie serwisować i dokonać niezbędnych prac, takich jak regulacje, wymiany poszczególnych podzespołów czy dokonywanie jej pomiarów.

Kontakt

Masz pytanie?

Zostaw swoje pytanie a my się z Tobą skontaktujemy